Pies i dziecko

pies_i_dziecko.jpg

Obok dziecka, które trzeba wychować, wiele rodzin ma na utrzymaniu jeszcze jedną istotę, która wymaga opieki. Jest nią pies. Szczekający zwierzak może być doskonałym kompanem człowieka, czasem jest traktowany niemal jak członek rodziny. Niestety, pies i dziecko to nie zawsze dobre połączenie. Jeśli pies był w domu jeszcze zanim pojawiło się dziecko, podobnie jak człowiek, zwierzę potrafi być zazdrosne. Różne psy okazują zazdrość w inny sposób. Mops położy się w kojcu i będzie posępnie leżał dopóki ktoś się nim nie zainteresuje, owczarek za to może stać się nieco nieznośny.

Co gorsza, niektóre psy mogą kierować swoją zazdrość przeciwko dziecku, które stało się teraz głównym obiektem zainteresowania ich pana. Z tego powodu, warto pamiętać również o zwierzaku, nawet jeśli dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele opieki potrzebuje nowonarodzony potomek. Poza tym, psy wchodzą w różne interakcje z dziećmi. Czy maluch może być szczęśliwy z powodu czworonożnego pupila? Oczywiście, że tak. Niestety nie jest to kwestia prosta. Wiele zależy od charakteru dziecka, jak i czworonoga. Co ważne, zwykle do przebywania z dziećmi bardziej nadają się duże rasy psów, niż małe pieski.

Powodem jest próg zagrożenia. Mały zwierzak czuje się często zestresowany, a większe od niego dziecko może się wydać groźnym przeciwnikiem. Piesek może ugryź malca, który np. pociągnął go za ogon. Duży pies nie będzie czuł żadnego stresu z powodu obecności dziecka, a zaczepki ze strony malca co najwyżej rozweselą czworonoga. Oczywiście nie dotyczy to rottweilerów i innych ras uznawanych za agresywne. Niestety minusem dużych psów jest to, że czasem to dzieci się boją się wielkich pupili.

alarmy Wrocław

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *